De goudprijs is woensdag voor het eerst gestegen tot boven de 3.300 dollar. Het edelmetaal zet zijn sterke opmars door, vooral aangejaagd door de onrust op de financiële markten door het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump en de steeds verder escalerende handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China. Daardoor zoeken investeerders naar veilig geachte beleggingen, zoals goud.

Op de Londense metalenmarkt klom de prijs woensdagochtend tot ruim 3.315 dollar per troy ounce (31,1 gram). Sinds begin dit jaar is de prijs daarmee al bijna een kwart gestegen.

Goudprijs krijgt steun van zwakkere dollar

De goudprijs krijgt ook steun van de zwakkere dollar waardoor goud voor handelaren met andere munteenheden goedkoper wordt, wat weer zorgt voor een sterkere vraag. Ook goudaankopen door centrale banken in bijvoorbeeld China en India ondersteunen de prijs.

Zo overweegt Trump importheffingen op te leggen op belangrijke grondstoffen en zijn er nieuwe Amerikaanse beperkingen gekomen voor de export van AI-chipbedrijf Nvidia naar China. Beijing zou op zijn beurt Chinese luchtvaartmaatschappijen voorlopig een verbod hebben opgelegd bij leveringen van vliegtuigen van het Amerikaanse Boeing en mogen ze ook geen vliegtuigonderdelen uit de VS meer kopen.

Kenners denken dat de goudprijs verder kan stijgen door alle onrust. Zo denkt de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs dat de prijs medio volgend jaar 4000 dollar kan bereiken.

LEES OOK: Donald Trump wil hoge inflatie in de VS mogelijk gebruiken om Amerikaanse staatsschuld te laten verdampen, zo vrezen sommige beursexperts